Wszystkich gości :       18437

Dziś nas odwiedziło :  233

 
Zajrzyj na nasz profil na FBTemat : SMOG STOP możliwości dotacji.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2017-05-11 13:10:35

W trosce o lepsze warunki zycia, w tym o lepszą jakość powietrza, którym oddychamy może warto zastanowić się nad zmianą sposobu ogrzewania posesji mieszkalnych?

Dokuczliwość opalania węglem daje się we znaki w małych miejscowościach czyli także u nas, zwłaszcza w okresie grzewczym. Być może to właśnie jest przyczyną chorób o podłożu alergicznym?

Warto to zmienić.

Jest to co prawda dość kosztowne przedsięwzięcie, ale naprzeciw oczekiwaniom wychodzi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach, który proponuje spore dopłaty do tego rodzaju inwestycji. W ramach programu SMOG STOP „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji” można ubiegać się o grant, a sam program jest kontynuacją Programu Pilotażowego realizowanego w 2016 roku. O udzielenie dofinansowania w formie dotacji mogą ubiegać się osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

Zachęcamy wszystkich do przemyślenia kwestii, a szczegóły ewentualnych procedur zjadują się na stronie WFOŚiGW w Katowicach:

http://www.wfosigw.katowice.pl/smog-stop.html

 Autor artykułu : Tania
Redaktor Naczelna :  Małgorzata Kulisz.

© Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety

Design www.bambynek.com