Wszystkich gości :       18385

Dziś nas odwiedziło :  181

 
Zajrzyj na nasz profil na FBTemat : Ekowiedz@ Hydro

Kategoria :  Aktualności       Data : 2017-07-04 13:15:03

W czerwcu rozpoczęliśmy realizację projektu ekologicznego pod hasłem Ekowiedz@ Hydro.

Stało się to możliwe dzięki pozyskaniu grantu z powiatu tarnogórskiego na reazliację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w roku 2017 w dziedzinie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

Współorganizatorem projektu jest Miasto Kalety.

Celem tej inicjatywy jest stworzenie możliwości edukacji ekologicznej o tematyce wodnej dla wielopokoleniowej grupy mieszkańców powiatu tarnogórskiego ze wskazaniem możliwości przeprowadzenia ciekawych warsztatów w najbliższej placówce związanej z poznaniem środowiska wodnego. Placówką taką jest wrocławskie muzeum wody Hydropolis. Centrum to jest ultranowoczesnym miejscem, gdzie w innowacyjny sposób przedstawiona jest problematyka wiedzy o wodzie.

Zgodnie z podpisaną umową projekt obejmuje grupę 10 osób dorosłych oraz 10 dzieci, które wezmą bezpłatnie udział w specjalnych warsztatach i konkursie związanym z tematyką projektu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta powiększyliśmy grupę docelową, która bierze udział w wydarzeniu częściowo na koszt własny. W ten sposób dotrzemy z naszym przedsięwzięciom do większego grona zainteresowanych osób.

Najlepszym dowodem na to, że środowisko lokalne jest zainteresowane tematem jest fakt, że tuż po ogłoszeniu naboru lista błyskawicznie została wypełniona zgłoszeniami. Bardzo nas cieszy taka popularność  i dziękujemy za zaufanie. W ciągu kilku godzin zgłosiło się ponad 40 uczestników.

Od lat ekologia stała się jednym z kluczowych zadań realizowanych przez Stowarzyszenie Nasze Kalety ponieważ obserwujemy w naszym najbliższym otoczeniu brak takich przedsięwzięć i wiemy, że spotykają się one z życzliwym zainteresowaniem naszego środowiska lokalnego. Odnosimy wrażenie, że najlepiej sprawdzają się grupy wielopokoleniowe, które umożliwiają wzajemne edukowanie się międzypokoleniowo w ciekawy i innowacyjny sposób.

O przebiegu projektu będziemy informować na bieżąco.Autor artykułu : Tania
Redaktor Naczelna :  Małgorzata Kulisz.

© Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety

Design www.bambynek.com