Wszystkich gości :       18428

Dziś nas odwiedziło :  224

 
Zajrzyj na nasz profil na FBTemat : VII Rodzinne Grzybobranie. Plakat.

Kategoria :  Aktualności       Data : 2017-08-28 11:57:38

Jeszcze trwają spotkania, ustalenia i rozmowy.

Jeszcze tworzą się plany,  książka w składzie, a kalendarz w druku.

Ale już coraz bliżej ... VII Rodzinne Grzybobranie.

Prezentujemy dziś plakat, który stworzył dla nas nieoceniony Pan Rafał Sołtysik, jak zwykle za dobre słowo. Serdecznie i ogromnie dziękujemy :-) Plakat jest piękny :-)

Przypomnę:

Park Miejski w Jędrysku początek godzina 14:00.

Pojawi się oczywiście Justyn Kołek, będą warsztaty wikliniarskie, degustacja potraw z dziczyzny przygotowywana przez Tyskie Koło Myśliwskie Kania, gawęda Leśna Czesława Tyrola. Myśliwym szczególnie ciepło dziękujemy za dobre słowo i chęć współpracy przy dorocznym święcie grzybiarzy.

Będą konkursy z nagrodami dla dzieci i dla dorosłych, w tym minikonkurs łuczniczy i ścianka artystyczna oraz będzie można podpatrzeć przy pracy dziennikarzy Polskiego Radia Katowice, którzy wprost z Parku poprowadzą transmisję naszego wydarzenia.

Będzie interaktywna niespodzianka :-)

Zaprezentujemy także kalendarz na rok 2018 z archiwalną mapą dzielnicy Jędrysek oraz książkę " Z dziejów Jędryska". W pracach nad książką pomagali mi najmłodsi, o czym napiszę wkrótce, jak tylko pojawi się książka.

Na pewno będzie to popołudnie pełne wrażeń, zapraszamy i do zobaczenia. No i oby pogoda nam dopisała tego roku, byłoby miło.

Około 17:00 pojawi się Pan Bernard Szczech, aby przypomnieć nam sylwetkę Edwarda Goszyka. Mieszkając w Kaletach nie wypada nie wiedzieć kim była ta Postać. Toteż szczególnie uroczyście zapraszamy do udziału w tej części VII Rodzinnego Grzybobrania.

W trakcie wydarzenia zbierać będziemy korki na leczenie i rehabilitację Szymonka Wojtali w ramach akcji MAŁYMI KORKAMI DO PRZODU, przyłączcie się, każdy korek ma znaczenie. Będziemy na Was czekali w Parku Miejskim od 14:00.

Wszystkim, którzy wspierają nas w pracach organizacyjnych serdecznie dziękujemy :-)

 Autor artykułu : Tania
Redaktor Naczelna :  Małgorzata Kulisz.

© Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety

Design www.bambynek.com