Wszystkich gości :       18417

Dziś nas odwiedziło :  213

 
Zajrzyj na nasz profil na FBO projekcie

Pomysł na stronę pojawił sie w trakcie naszej stowarzyszeniowej pracy.

Jest potrzeba w lokalnej społeczności na tego rodzaju informacje, ponieważ bardzo dużo ludzi ignoruje ekologię.

A przecież każdy wie jak to wygląda jesienią, zimą kiedy w szczególnie piękne dni wybieramy się na spacery ulicami naszego miasteczka. Wita nas zazwyczaj nieświeży, duszący, a mało kto wie - również niezdrowy - smród wydobywający się z naszych przydomowych piecyków czy kominów.

Latem tak chętnie jeździmy po urokliwych zakamarkach leśnych ścieżek i wtedy nie raz psują nam radość z wyprawy zalegające góry śmieci, opakowań czy czasem na przykład opon.

Zdajemy sobie sprawę, z tego, że przyzwyczajenia jest ciężko zlikwidować i dlatego staramy się i będziemy pracować w tym kierunku, aby uświadamiać jak mocno szkodzimy sami sobie starymi nawykami. Pamiętajmy, że Narodowy Fundusz nas nie rozpieszcza i starajmy się sami minimalizować wpływy, które nie poprawią naszej kondycji, a wręcz przeciwnie.

Chciałbym, za pomocą tego portalu, wskazywać możliwości zrównoważonego funkcjonowania w dość trudnym ekonomicznie środowisku. Nasze zdrowie jest w naszych rękach. Dosłownie.

Będziemy także starać się wskazywać perełki naszych okolic, którymi warto chwalić się znajomym, przyjaciołom czy turystom. Kalety są bardzo bogate w dary natury, przepiękne pomniki przyrody, zapomniane, a urocze miejsca. To rzeczy, które warto poznać i podziwiać.

Adam Gabryś

 
Redaktor Naczelna :  Małgorzata Kulisz.

© Copyright Stowarzyszenie Nasze Kalety

Design www.bambynek.com